Nais slavio u Valjevu, pobede Vojvodine i Šapca

Mihajlo Repanović, Vaterpolo klub Šabac

(Foto: facebook.com/vksabac)

Srpski klubovi bili su uspešni u prvim utakmicama Regionalne A2 lige u 2018. godini.

Vaterpolisti Vojvodine pobedili su u Zagrebu Medveščak sa 12:8 i tako prišli na tri boda ekipi Crvene zvezde, koja je bila slobodna u osmom kolu. Šabac je bio ubedljiv protiv ekipe Katara sa 12:5, u derbiju kola Nais je kao gost pobedio Valjevo Gorenje sa 9:6. U utakmici dve ekipe sa začelja tabele, Solaris je u Šibeniku savladao Zadar 1952 a 12:4.

Kataro je u Šapcu dva puta imao minimalnu prednost, a oba puta precizan je bio Nebojša Vušković. Ipak, u drugom delu prvog perioda domaći su serijom 3:0 preokrenuli i poveli 4:2. Gosti su parirali samo još nekoliko minuta druge deonice, a potom je Šabac napravio seriju, stigao do vođstva od 8:3 i novi bodovi su bili blizu. Šabac ej seriju nastavio i u trećem periodu golovima Petra Velkića za 10:3 i do kraja je rutinski održavao razliku. Najefikasniji je bio Mihajlo Repanović sa tri gola, dok su Velkić, Marko Trkulja i Filip Tenžera dodali po dva. Na drugoj strani Vušković je bio najbolji sa četiri pogotka.

Zanimljivo je bilo u Zagrebu, gde je Medveščak veoma dobro igrao protiv drugoplasirane Vojvodine. U prvom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, a na odmor se otišlo sa rezultatom 6:6. Veću prednost Novosađani su stekli u trećoj četvrtini, kada su 42 sekunde pre završetka tog dela meča poveli 9:6 i ispostavilo se da je to bila odlučujuća serija. Marko Marčeta je briljirao sa četiri gola, dok su Marko Ćuk i Marko Tubić dodali po dva. Ante Lovrić je prednjačio kod domaćih sa tri pogotka.

U derbiju kola i najzanimljivijem meču, Nais ja kao gost savladao Valjevo. Strelci gostojuće ekipe su pogađali u serijama. Nišlije su povele 2:1 golovima Marka Bolovića, a zatim je dva puta pogađao Nikola Nikolić, a posle njega i Aleksa Dimitrijević, za 6:3 na poluvremenu. Dva minuta pre kraja trećeg perioda Valjevo je stiglo na „-2“, ali je Nais boljom igrom u nastavku obezbedio važnu pobedu. Bolović je prednjačio sa tri gola kod gostiju, a kod domaćina su Ivan Rackov i Marko Matović postigli po dva. Istakao se i golman domaćeg tima, Lazar Brankočević sa čak 14 odbrana, dok je Igor Lazić upisao šest na drugoj strani.

Regionalna A2 vaterpolo liga, 8. kolo

Šabac – Kataro 12:5 (4:2, 4:1, 3:1, 1:1)
Solaris – Zadar 1952 12:4 (4:0, 3:2, 2:1, 3:1)
Valjevo Gorenje – Nais 6:9 (2:3, 1:3, 1:1, 2:2)
Medveščak – Vojvodina 8:12 (4:4, 2:2, 1:3, 1:3)

Plasman: Crvena zvezda 21, Vojvodina 18, Šabac 15, Valjevo Gorenje 12, Nais 10, Kataro 8, Medveščak 7, Solaris 3, Zadar 1952 bez bodova.