Srbija rutinski protiv Crne Gore za kraj godine

Srbija - Crna Gora

(Foto: waterpoloserbia.org)

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je okončala 2017. godinu.

U drugom kolu Svetske lige, srpski vaterpolisti su pred punim tribinama bazena „Čair“ u Nišu pobedili Crnu Goru rezultatom 7:4. Srbija je povela 2:0 u prvom periodu, početkom treće četvrtine bilo je i 3:0, a potom su gosti prišli na gol minusa (3:2). U nastavku je ekipa selektora Dejana Savića još dva puta zatresla mrežu, za vođstvo od 5:2 i Crnogorci do kraja nisu mogli da se vrate. u meč.

Crnogorci su na početku propustili dve prilike sa igračem više, zatim se Srbija revanširala sa jednom propuštenom šansom, a potom je domaćin poveo 1:0 golom Filipa Filipovića sredinom prvog perioda. Nešto kasnije, iz trećeg pokušaja sa igračem više, Stefan Mitrović je duplirao prednost. Crnogorci su u završnici još jednu brojčanu prednost u bazenu propustili, pa je ostalo 2:0. U nastavku je Miloš Ćuk pogodio za velikih 3:0. Crna Gora je prvi put do gola došla tek dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je iskusni bek, Aleksandar Ivović bio precizan. Ubrzo je Dragan Drašković smanjio na 3:2, a Savić je za poslednji tajm-aut u toj četvrtini zatražio tajm-aut. U poslednjim sekundama Srbija je iskoristila novog igrača više, a asistenciju Viktora Rašovića iskoristio je Milan Aleksić, za 4:2 na poluvremenu.

Filip Filipović, Srbija - Crna Gora

Na pauzi je Branislava Mitrovića zamenio Gojko Pijetlović. Novim pogotkom Aleksić je povisio na 5:2, a Crnogorci ni iz četvrte prilike sa igračem više nisu uspeli da zatresu mrežu. Posle prečke Andrije Prlainović, minut i 15 sekundi pre kraja Marko Petković je pogodio za treći gol gostiju. U završnici trećeg perioda Ćuk je zatresao mrežu za 6:3 i pobeda je bila blizu. Početkom četvrte četvrtine mreže su tresli Aleksić i Brguljan na drugoj strani, za konačnih 7:4.

Srbija – Crna Gora 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1)

Bazen Čair. Gledalaca 800. Sudije: Vlašić (Hrvatska), Kun (Mađarska). Igrač više: Srbija 8 (3), Crna Gora 6 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Lazić, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović, Ubović, Aleksić 3, Jakšić, Filipović 1, Prlainović, S. Mitrović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić.

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Radović, Drašković 1, Ukropina, Ivović 1, Spaić, Popadić, Sarić, Kandić. Selektor: Gojković.