Početna » Nacionalna selekcija » Srpske juniorke poražene od Australije, sa Novim Zelandom za 11. mesto

Srpske juniorke poražene od Australije, sa Novim Zelandom za 11. mesto

Vaterpolistkinje do 20 godina na SP u Volosu
(Foto: facebook.com/teamofserbiau20)

Srpske juniorke igraće za 11. mesto na Svetskom prvenstvu u Volosu.

Ženska juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u prvoj utakmici za plasman od 9. do 12. mesta. Australija je bila bolja rezultatom 15:5, a sve je bilo rešeno posle prve četvrtine, kada su igračice Australije povele sa 8:0. Srbija je igrala bolje u nastavku, prvi gol je postigla u završnici prvog poluvremena, ali nije uspela da ugrozi veliku prednost Australije.

Nada Mandić je postigla prvi gol za Srbiju, potom je u trećoj četvrtini precizna bila Lara Luka, a u poslednjih osam minuta dva puta Nađa Novaković i jednom Teodora Rudić.

Australija – Srbija 15:5 (8:0, 1:1, 3:1, 3:3)

AUSTRALIJA: Palm, Vilos 1, Holden 2, Morisi 3, Lesn 1, Oliri 1, Kerns 3, Roberts , Vilijams 2, Vilijams, Korbet, Pontre 2, Hosking.

SRBIJA: Petrović, Švec, Avdić, Rudić 1, Milićević, Mandić 1, Luka 1, Novaković 2, Kaplarević, Damnjanović, Miladinović, Gašić, Travar.