Spektakl u Solnoku, Srbija slavila posle peteraca

Solnok - Srbija

(Foto: waterpoloserbia.org)

Srpski vaterpolisti uveličali su proslavu u Solnoku.

U okviru dana grada, aktuelni šampion Evrope ugostio je reprezentaciju Srbije, a posle zanimljive utakmice, gosti su slavili posle peteraca, rezultatom 20:19. Meč je posmatralo više od 1000 gledalaca, a utakmici je prethodila svečanost na kojoj su vaterpolisti Solnoka, osvajači Lige šampiona, proglašeni za počasne građane. Tu su bili i Živko Gocić, Milan Aleksić i Andrija Prlainović.

Solnok je u drugom periodu stekao četiri gola prednosti, ali je Srbija u trećoj četvrtini uzvratila na isti način. U poslednjih osam minuta se igralo gol za gol, pa su odlučivali peterci. Prlainović, Aleksić i Ćuk, koji će u novoj sezoni igrati za Solnok, menjali su strane u toku meča.

Solnok – Srbija 19:20 (4:4, 6:2, 1:6 ,5:4 – 3:4)

SOLNOK: Nađi, Gocić 2, Batori 2, Zalanki 2, Hangaj 1, Mezei 4, Aleksić 1, Janger 2, Prlainović, Varga, Ćuk 2 Kiš, Benke 1, Janšil 2, Žombor.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović 3, Nikić 4, Aleksić 1, Drašović 2, Filipović 3, Prlainović 2, S. Mitrović 3, B. Mitrović, Ubović.