Početna » Domaća takmičenja » Crno-beli posle preokreta pobedili Jadran i prekinuli crni niz

Crno-beli posle preokreta pobedili Jadran i prekinuli crni niz

Filip Radojević, Partizan - Pro Reko
(Foto: Blagoje Mitrašinović)

Vaterpolisti Partizana konačno su prekinuli seriju poraza i posle sedam neuspeha ostvarili su prvi trijumf u 2017. godini. Klub sa Banjice je večeras u 13. kolu Regionalne A1 lige posle preokreta pobedio Jadran iz Splita rezultatom 9:7. Splićani su na poluvremenu vodili 4:2, ali su domaći serijom 5:0 u nastavku stigli do povoljnog rezultata.

Crno-beli vaterpolisti do trijumfa su došli timskom igrom, u napadu se istakao Marko Janković sa dva pogotka, a na golu je odličan bio Lazar Dobožanov. U gostujućoj ekipi, Srđan Antonijević je bio precizan tri puta.

Utakmica je počela minutom ćutanja u počast prerano preminulog, bivšeg vaterpoliste Partizana Radosava Anderejića. U prvih osam minuta, Partizan je igrao veoma ofanzivno, međutim odbrana Jadrana je bila na visokom nivou, pa domaća ekipa nije uspela da dođe do vođstva. Splićani su koristili greške mlade ekipe sa Banjice, ali je na golu Dobožanov bio siguran i skidao zicere Antonijeviću i Popoviću. Prvi pogodak na meču, viđen je na isteku prvih osam minuta, kada je Antonijević uspeo da pronađe rešenje za Dobožanove intervencije. Pogotkom Marinića, Jadran je udvostručio prednost, ali to nije poremetilo igru crno-belih, koji su golovima Drašovića i Lukića došli do izjednačenja. Ipak, završnica prvog poluvremena je pripala gostima koji su vratili prednost golovima Antonijevića i Vasića.

Lazar Dobožanov, Partizan - Pro Reko
(Foto: Blagoje Mitrašinović)

Treću deonicu su obeležili vaterpolisti Partizana, koji su serijom 5:0 slomili otpor protivnika i došli do prednosti od tri pogotka. Redom su pogađani Vučinić, Stojanović i Repanović, a onda i Janković i Radojević, dok je jedini pogodak za splitsku ekipu delo Borisa Popovića. U poslednjih osam minuta, Partizan je dobrom i čvrstom odbranom uspeo da sačuva prednost i ne dozvoli Jadranu da meč uvede u neizvesnu završnicu. Golom Marka Jankovića, a zatim i Manojlovića, crno-beli su čuvali sigurnu prednost, koju je Vasić, krajem meča uspeo da umanji, pa su crno-beli trijumfovali rezultatom 9:7.

Golman Partizana, Lazar Dobožanov, naglasio je da je njemu lakše da brani, kada ekipa igra čvrstu odbranu.

Uspeli smo da se dignemo iz crne serije. Opet smo malo lošije krenuli, ali smo u drugom poluvremenu mnogo bolje zaigrali i agresivnije i uspeli da uspostavimo naš ritam i slomimo protivnika – rekao je Dobožanov.

Partizan – Jadran Split 9:7 (0:1, 2:3, 5:1, 2:2)

Bazen Banjica. Sudije: Matijašević i Stanojević. Isključenja: Partizan 10, Jadran 8.

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić 1, F.Janković, Repanović 1, Lazić, Manojlović 1, Drašović 1, Vučinić 1, Jakšić, Radojević 1, Stojanović 1, Janković 2, Belopavlović, Toholj. Trener: Milenković.

JADRAN SPLIT: Strujić, Buzdovačić, Kragić 1, Vasić 2, Antonijević 3, Pejković, Popović 1, Bušelić , Visković, Milardović, Santini, Gluhaić Bratim, Čikvinidze. Trener: Smodlaka.

Za Vaterpolo vesti: Anđela Stošić

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.