Početna » Mlađe kategorije » U Subotici održan memorijalni turnir “Mirko Vujković”

U Subotici održan memorijalni turnir „Mirko Vujković“

Memorijalni turnir Mirko Vujković
(Foto: subotica.com)

Na Gradskom bazenu u Subotici u subotu je održan drugi po redu memorijalni turnir „Mirko Vujković“, u čast vaterpolo igrača, trenera i uvaženog sportskog radnika. Kako prenosi portal subotica.com, ove godine trijumfovala je ekipa Vojvodine, a učestvovali su još veterani Spartaka, Polet i Bečej, koji je branio trofej.

Memorijal su otvorile U12 ekipe Spartaka i Spartak Prozivke i u tom zanimljivom i neizvesnom meče bolje se snašla ekipa sa Prozivke koja je pobedila sa 6:5.

Od 10 časova počeli su susreti veteranskih ekipa. U prvom meču Bečej je bio bolji od Vojvodine (11:8), zatim je Vojvodina bila bolja od Poleta (13:4), Spartak je u krajnje uzbudljivom meču ipak izgubio meč od Vojvodine (8:9), dok je Bečej upisao i drugu pobedu, ovaj put protiv Poleta (4:8).

Ekipa Spartaka, za koju je igrao i Mirkov sin Damir, u poslednjem svom meču savladala je Polet (8:6), da bi u borbi za trofej Vojvodina i Bečej odigrali 7:7, ali zahvaljujući boljoj gol razlici Novosađani su sačuvali prvo mesto.

Turnir u sećanje na vrsnog sportistu i trenera, koji organizuju veterani Vaterpolo kluba „Spartak“ još jednom je opravdao očekivanja, a učesnici su sa velikim zadovoljstvom u opuštenoj atmosferi nastavili druženje u jednom subotičkom ugostiteljskom objektu.

Vaterpolo vesti WebShop

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.