Početna » Domaća takmičenja » Splićani ubedljivi protiv Vojvodine

Splićani ubedljivi protiv Vojvodine

Mladost Zagreb - Vojvodina
(Foto: facebook.com/havk.mladost)

U prvoj utakmici 13. kola Regionalne A1 lige, vaterpolisti Mornara u Splitu su pobedili Vojvodinu rezultatom 10:5. Ključnu prednost domaći su napravili u drugoj četvrtini, posle koje su vodili 6:2. U nastavku je bilo i „+5“ za Mornar, ali su Novosađani u jednom trenutku prišli na tri gola minusa. Preostale tri utakmice igraju se u utorak i sredu.

Poveli su Splićani 2:0, ali je do kraja prve četvrtine Vojvodina poravnala na 2:2. Međutim, u već pomenutom drugom periodu domaćin je furioznom serijom stigao do velike prednost. Sredinom treće deonice bilo je 7:2 i pobednik se nazirao. Gosti su, međutim, prišli na „-3“ krajem treće četvrtine, ali serijom 3:0 Mornar je rešio pitanje pobednika.

Preostale tri utakmice 13. kola igraju se u utorak i sredu. Sastaju se: Partizan – Jadran Split, Jadran HN – Primorje i Mladost – Jug.

Dubrovčani su prvi sa 33 boda, Jadran iz Herceg Novog ima 22, Mladost 19 i meč manje, Mornar 17, Primorje 14, Partizan 13 i utakmicu manje, Budva 10, Jadran iz Splita sedam, a Vojvodina šest i utakmicu više.

Mornar BS – Vojvodina 10:5 (2:2, 4:0, 1:2, 3:1)

Bazen Poljud. Sudije: Savinović i Stefanović. Isključenja: Mornar BS 8, Vojvodina 9. Peterci: Mornar BS 1 (1).

MORNAR: Šparada, Kačalj, Kreković, Goreta 3, Calić 1, Živković 1, Rodin, Buha 2, Vrdoljak, Krolo, Dužević 1, Erak 2, Podrug, Marković. Trener: Vrdoljak.

VOJVODINA: Filipović, Marić, Maksimović 2, Čabrilo, Mitrović, Zamit, Tubić, Trkulja , Šulc 1, Vasić 1, Marčeta, Popović, Rogač 1. Trener: Cukić.