Početna » Domaća takmičenja » Dubrovčani na krilima Peronea slavili protiv Primorja

Dubrovčani na krilima Peronea slavili protiv Primorja

Felipe Perone, Primorje - Jug
(Foto: jug.hr)

Vaterpolisti Juga ostali su neporaženi u Regionalnoj A1 ligi posle 10. kola, pošto su u petak u velikom hrvatskom derbiju pobedili Primorje u Rijeci rezultatom 12:9. Šampion Evrope je predvođen Brazilcem Felipeom Peroneom u trećem periodu napravio ključnu razliku, stekao pet golova prednosti i tako stigao do nova tri boda.

Vodili su gosti u prvom poluvremenu 3:1 i 5:2, ali je Primorje uspelo da zaigra bolje i tako se vrati u meč. Dva minuta i 20 sekundi pre kraja druge četvrtine na semaforu je stajao rezultat 5:5. Međutim, na nalet i seriju domaćih Dubrovčani su odgovorili istom merom i za minut i po igre postigli još tri gole, pa je ponovo bilo „+3“ za goste. U trećoj četvrtini Jug je novom serijom stigao do „+5“ i pitanje se do kraja nije postavljalo, iako je domaća ekipa uspela u jednom trenutku da priđe na dva gola minusa.

Najefikasniji je bio Perone sa pet golova, dok je tri dodao Paulo Obradović. Kod domaćih su prednjačili Radu, Tkač i Paparić sa po dva gola.

U drugom meču 10. kola, koji je takođe odigran u petak, Jadran iz Herceg Novog je u Igalu savladao Jadran iz Splita 9:6. Danas se sastaju Mornar i Budva, odnosno Mladost i Vojvodina.

Jug – Primorje 9:12 (2:3, 4:5, 0:3, 3:1)

PRIMORJE EB: Jelovina (12 obrana), Radu 2, Petrić, Pauer 1, Peroš 1, Čunko, Tkač 2, Rakovac, Mudražija, M. Vrlić, Vukičević, Paparić 2, Čubranić, Buljubašić 1. Trener: Igor Pezelj.

JUG: Bijač (10 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 1, Merčep, Farčić, Ivanković, Pavličević, Perone 5 (1), Benić, Obradović 3, Popadić, J. Vrlić 2. Trener: Vjekoslav Kobešćak.