Početna » Evrokupovi » PET OD PET: Jug ubedljivo do Superkupa Evrope

PET OD PET: Jug ubedljivo do Superkupa Evrope

Jug osvajač Superkupa Evrope
(Foto: jug.hr)

Vaterpolisti Juga iz Dubrovnika osvojili su i peti trofej u sezoni, pošto su u sredu na svom bazenu u Gružu u meču za Superkup Evrope pobedili italijansku Brešu sa ubedljivih 10:4. Pitanje pobednika rešeno je već na poluvremenu, a Italijani su do prvog gola stigli tek u 25. minutu utakmice, odnosno početkom poslednje četvrtine. Dubrovčani su tako posle osvajanja domaćih trofeja, Regionalne lige, Lige šampiona, osvojili i evropski Superkup.

Poveli su domaći golovima Paula Obradovića i Hrvoja Benića, da bi zatim Brazilac Felipe Perone u drugom periodu sa dva gola povisio na 4:0. Breša nije mogla da se trgne, što je Jug iskoristio i nastavio da igra u istom ritmu. Ubrzo je dva puta mrežu zatresao Luka Lončar, a krajem treće četvrtine sve je bilo poznato, kada je Marko Ivanković pogodio za 7:0.

Pet trofeja Juga

Prvi gol za goste postigao je srpski centar Nemanja Ubović početkom četvrte deonice. Čekao se samo kraj, da igrači Juga i zvanično osvoje još jedan pehar.

Najefikasniji je bio centar Luka Lončar sa tri gola, dok je jedan manje postigao Felipe Perone.