Vaterpolisti Partizana pobedom nad Vojvodinom od 12:3 (5:0, 2:1, 3:0, 2:2) nastavili su takmičenje u Regionalnoj A1 ligi. Za crno-bele je ovaj trijumf još važniji kada se zna da se bodovi računaju i u domaćem prvenstvu. Ekipa Zorana Milenkovića povela je 5:0, kasnije je bilo i 7:0, pa je sve već na poluvremenu bilo rešeno. Novosađani su upisali treći poraz. Najbolji u ekipi aktuelnog šampiona bili su kapiten Jakšić, Stojanović i Tanasković sa po dva pogotka.
Veoma motivisano su crno-beli ušli u ovaj meč i od prvog minuta igrali na polovini protivnika. Jakšić je predvodio napade Beograđana i iz polu kontre doneo vođstvo. Razigrali su se i Toholj i Lazić, a precizan je bio i Marko Janković golom iz peterca nakon prekršaja Čabrila. Među stativama je odličan bio Dobožanov, te igrači Vojvodine nisu uspeli da dođu do pogotka.
Partizan je posle prvih osam minuta vodio 5:0, a u nastavku meča domaći su do novih golova pokušavali da stignu igrom preko stative. Najčešće je u prilici bio Tanasković, ali je dva puta pogodio okvir gola. Međutim, Radojević je došao do gola iz kontre a zatim je precizan bio Andrejević za 7:0. Sa druge strane, gosti su došli do prvenca, pogodio je Vasić i na odmor se otišlo sa rezultatom 7:1.
Crno-beli su kontrolisali rezultat u nastavku i konstantno su uvećavali prednost. Treću deonicu obeležio je Stojanović odličnim golovima, a pogodio je i Drašović za 11:1. Do tada dobra odbrana Partizana je na samom kraju popustila, pa su gosti vezali dva laka gola preko Mitrovića i Maksimovića, a tačku na ubedljiv trijumf domaćina stavio je Tanasković pogotkom sa stative.
Kapiten Partizana, Nikola Jakšić, naglasio je da su oscilacije u igri normalne jer su mlada ekipa.
– Ekipa je počela polako da se diže. Jeste da smo imali veliki period između dve utakmice, četiri nedelje skoro, ali smo bez obzira na to pokazali velikina napredak, smanjili greške i krenuli jako od početka, na kraju smo imali mali pad, pri velikoj razlici, dešava se. Do sledeće utakmice treninzi, priprema i ja se nadam bolja utakmica od ove – rekao je Jakšić.
Za Vaterpolo vesti: Anđela Stošić
Vaterpolo vesti WebShop
-
Serbia WP 2024
3,990.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Bela kapica Srbije sa brojem
3,280.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Keel mornarska majica
3,240.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Keel Basic #5
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Character
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
AP Energy Multi
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
WP Sticker
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda. -
Keel Split Navy Blue
3,420.00 RSD Odaberite opcije Ovaj proizvod ima više varijanti. Opcije mogu biti izabrane na stranici proizvoda.
Dodaj komentar