Početna » Evrokupovi » Partizan preko Galate do prve pobede u Ligi šampiona

Partizan preko Galate do prve pobede u Ligi šampiona

(Foto: Vojislav Petrović, Vaterpolo vesti)

Vaterpolisti Partizana ostvarili su prvu pobedu u Ligi šampiona, pošto su večeras u trećem kolu na Banjici pobedili turski Galatasaraj rezultatom 9:8. Posle egal borbe u prvom poluvremenu, crno-beli su napravili seriju u trećoj četvrtini i stigli do četiri gola prednosti. Turski predstavnik postepeno je stizao prednost protivnika, ali na kraju je uspeo samo da ublaži poraz.

Navijači domaćih, koji su predvodili svoj tim do pobede, na početku utakmice gromoglasnim aplauzom pozdravili su bivšeg igrača i trenera Partizana, Igor Milanovića, koji je sada na klupi Galatasaraja.

Crno-beli su bili bolji na početku i imali su nekoliko šuteva ka golu Šćepanovića, ali su ipak gosti poveli pogotkom Mlađana Janovića. Nešto kasnije Filip Radojević poravnao na 1:1, da bi krajem prve četvrtine Slobodan Nikić posle lepog okreta vratio prednost gostima.

Odmah na startu druge deonice Gavril Subotić je izjednačio, a Đorđe Lazić je doneo prvu prednost crno-belima u utakmici. I u nastavku je bilo zanimljivo i igralo gol za gol. Raspoložen je u tom periodu bio Subotić, koji je u poslednjim sekundama prvog poluvremena postigao sjajan gol za vođstvo Partizana od 5:4.

U prvoj polovini treće deonice domaćin je serijom od tri pogotka došao do ubedljive prednosti 8:4. Mogao je Partizan da uveća prednost, ali crno-beli nisu iskoristili nekoliko odličnih prilika. U posledjoj sekundi te deonice Nikić je smanjio vođstvo domaćih na 8:5.

Pogotkom Nikole Vukčevića Galatasaraj je prišao na 8:6, što je trglo crno-bele, pa je minut kasnije Nikola Jakšić pogodio za „+3“. Međutim, odmah je Vjekoslav Pasković uzvratio.

U završnici je viđena prava drama. Pri rezultatu 9:7, minut i 13 sekundi pre kraja, golman crno-belih Dimitrije Rističević skrivio je peterac nad Nikićem, pa je domaći tim u poslednji minut ušao sa golom prednosti. Partizan nije iskoristio sledeći napad, pa je gostima ostalo još nešto više od 30 sekundi da dođu do izjednačenja. Lopta je ponovo išla na Nikića, ali ovog puta nije bilo ni isključenja, pa je sve bilo jasno.

Najraspoloženiji kod pobednika bio je Subotić sa tri pogotka, a po dva su dodali Jakšić i Radojević. Isti učinak kod gostiju imali su Janović, Nikić i Pasković. Puleni Vladimira Vujasinovića sada su na četvrtoj poziciji na tabeli sa tri bola, dok su Galata i OSC još uvek bez bodova.

Partizan – Galatasaraj 9:8 (1:2, 4:2, 3:1, 1:3)

Bazen Banjica. Gledalaca: 700. Sudije. Vogel (Mađarska), Tkačenko (Rusija). Igrač više:Partizan 6 (3), Galatasaraj 9 (3). Peterci: Partizan 2 (2), Galatasaraj 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (10 odbrana), Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić 3, Drašović 1, Gogov, Jakšić 2, Lazić 1, Tanasković, Radojević 2, Asanović, Brakočević. Trener: Vujasinović.

GALATASARAJ: Gezek, Šimšek 1, Janović 2, Destići, Bijik, Gulenč, Nikić 2, Pasković 2, Vukčević 1, Olbek, Turan, Senemoglu, Šćepanović. Trener: Milanović.