Početna » Evrokupovi » LŠ: Trijumfi Egera i Olimpijakosa, prvi bod za Jadran

LŠ: Trijumfi Egera i Olimpijakosa, prvi bod za Jadran

(Foto: waterpolonews.gr)

Vaterpolisti Olimpijakosa i Egera večeras su ostvarili prve pobede u ovogodišnjoj Ligi šampiona, dok je Jadran upisao prvi bod. Grčki tim bio je bolji od Primorja sa 7:4, dok je mađarski predstavnik trijumfovao protiv Barselonete sa 6:5. Novljani su odigrali nerešeno sa Špandauom 9:9.

Olimpijakos je odlično startovao protiv Primorja. Grci su u prvoj četvrtini golovima Vlahopulosa, Funtulisa i Ntoskasa stigli do velike prednosti, od 4:0 i zahvaljujući odličnoj igri u prvom periodu na kraju su trijumfovali. Riječani su u trećoj četvrtini dva puta prišli na dva gola minusa, ali u poslednjih osam minuta nisu zatresli mrežu, pa je Olimpijakos došao do prve pobede. Vlahopulos i Malarač su predvodili domaćina sa po dva pogotka, dok su kod gostiju po jedan postigli Radu, Buljubašić, Ečenike i Šetka.

U duelu Jadrana i Špandaua bilo je mnogo interesantnije. Tokom celog meča bilo je neizvesno, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a samo je u jednom trenutku, u trećoj četvrtini, domaći tim imao dva gola prednosti (7:5). Nemci su, međutim, preokrenuli na 8:7, ali je na kraju bilo nerešeno. Marko Štam je bio najbolji pojedinac meča sa četiri gola, a kod domaćih je jedan manje postigao Miroslav Ranđić, dok su po dva puta mrežu zatresli Aleksa Ukropina i Nikola Janović.

Mađarski Eger bolje je otvorio meč protiv lidera na tabeli, Barselonete i poveo je sa 2:0. Međutim, najbolji strelac Lige šampiona Strahinja Rašović golovima u drugoj četvrtini anulirao je prednost domaćih, pa se na veliki odmor otišlo sa nerešenih 2:2. Mađari su minimalnu prednost stekli u trećoj četvrtini i taj gol viška održavali su do kraja meča. Iako je postigao dva gola, Rašović je bio najefikasniji na meču, a jedan gol kod domaćih postigao je Boris Vapenski.

U grupi A i dalje su na čelu tabele Barseloneta i Primorje, sa po šest bodova. Olimpijakos ima pet, Eger četiri, Špandau dva, a Jadran jedan bod.