Početna » Evrokupovi » Jug u neizvesnoj završnici savladao Solnok, Pro Reko rutinski u Mađarskoj

Jug u neizvesnoj završnici savladao Solnok, Pro Reko rutinski u Mađarskoj

(Foto: facebook.com/proreccowaterpolo1913)

U grupi B Lige šampiona, u kojoj igra i Partizan, večeras su pobede ostvarili i Pro Reko, odnosno Jug. Evropski šampion je rutinski savladao OSC u Mađarskoj sa 12:7, dok su Dubrovčani u neizvesnoj završnici slavili protiv Solnoka sa 10:9. U drugoj grupi prve trijufe zabeležili su Olimpijakos i Eger, dok su Novljani stigli do prvog boda.

U trećem kolu vaterpolisti Pro Reka, aktuelnog šampiona Evrope, pobedili su u Mađarskoj OSC rezultatom 12:9. Domaćin je u prvoj četvrtini vodio 1:0 i 2:1, a zatim je Pro Reko preokrenuo i do kraja meča nije ispuštao prednost. Posle prve deonice, u kojoj su golove za goste postizali srpski reprezentativci Duško Pijetlović i Andrija Prlainović, gosti iz Italije su u nastavku, pred kraj prvog poluvremena, pogotkom Matea Aikardija stigli do dva gola prednosti (4:2). U trećoj četvrtini Pro Reko je duplirao prednost i do kraja meča je rutinski održavao.

Aleksandar Ivović je prednjačio na listi strelaca sa tri gola. Po dva puta mrežu su zatresli Duško Pijetlović, Andrija Prlainović i Mateo Aikardi, dok su po jedan gol dodali Mikael Bodegas, Dušan Mandić i Sandro Sukno. Kod domaćina su se istakli Adam Deker i Ferenc Salamon sa po dva pogotka.

Posle izjednačene prve četvrtine (1:1) u Dubrovniku, domaći Jug je serijom golova stigao do velike prednosti i na odmor otišao sa rezultatom 7:3. U nastavku je domaćin stigao i do „+5“, ali se mađarski predstavnik nije predavao. Za svega četiri minuta u poslednjem periodu gosti su nanizali četiri gola i stigli do izjednačenja. Ipak, da Jug ne ostane bez bodova posle velikog vođstva pobrinuo se Maro Joković, koji je 50 sekundi pre kraja postigao odlučujući pogodak.

Felipe Perone je bio najraspoloženiji kod pobednika sa tri gola, dok je Pavo Marković dodao dva. Kod gostiju su Marton Vamoš i Deneš Varga dali po tri, a dva puta se u strelce upisao Aron Janger.

Pro Reko je i dalje lider na tabeli u grupi B, pošto ima maksimalan učinak. Isti broj bodova ima i Jug, dok trećeplasirani Solnok ima šest. Partizan ima tri boda, a bez bodova su i dalje OSC i Galatasaraj.