Početna » Evrokupovi » Pro Reko ubedljiv protiv Partizana, slavili Solnok i Jug

Pro Reko ubedljiv protiv Partizana, slavili Solnok i Jug

(Foto: facebook.com/proreccowaterpolo1913)

Vaterpolisti Pro Reka zabeležili su novu ubedljivu pobedu u Ligi šampiona. Aktuelni šampion Evrope u drugom kolu ovog takmičenja pobedio je na svom bazenu Partizan sa ubedljivih 15:3. U drugim mečevima grupe B Solnok je u mađarskom derbiju pobedio OSC sa golom razlike, dok je Jug na gostovanju u Turskoj savladao Galatasaraj sa sigurnih 16:10. U drugoj grupi Barseloneta je pobedila Jadran 15:10 uz šest golova Strahinje Rašovića, a Špandau i Olimpijakos su u Nemačkoj odigrali nerešeno 11:11, iako su gosti iz Grčke posle prve četvrtine vodili sa 6:1. U poslednjem meču drugog kola Primorje je bilo bolje od Egera sa 8:7.

Šampion Evrope je rutinski odradio posao protiv Partizana i posle ubedljivog trijumfa nad ekipom Galatasaraja, igrači Pro Reka lako su savladali i crno-bele. U prvih pet minuta bilo je zanimljivo, kada su domaći dva puta stizali do vođstva, a gosti do izjednačenja. Usledila je serija italijanskog prvaka koja je trajala do samog kraja treće deonice, kada je Reko vodio sa 9:2. Nizali su se golovi Prlainovića, Ivovića, Di Fulvija, Đakopa, Mandića i Figarija, pa je tada pobednik bio poznat. Radomir Drašović je u poslednjem minutu trećeg perioda smanjio na 9:3, a u poslednjih osam minuta ponovo su se raspucali domaći i slavili sa 15:3. Frančesko Di Fulvio je bio najraspoloženiji sa tri gola, a po dva puta Rističevića su matirali Prlainović, Mandić, Figari, Ivović i Đakopo. Kod crno-belih, pored Drašovića, mrežu su zatresli i Subotić i Vučinić.

Teže nego što se očekivalo je Solnok stigao do bodova. Odlično je počeo OSC, a mađarskog šampiona je u igri održavao raspoloženi Stefan Mitrović. OSC je vodio 3:1 početkom druge, a na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom. U trećem delu je Solnok zaigrao kako zna, poveo 6:3, a kasnije i 7:4.Pet minuta pre kraja su Gocić i drugovi bili u velikoj prednosti 8:4. Uporni rival se nije predavao. Smanjio je Graham da bi u poslednjih 100 sekundi Batori i Deker ublažili poraz. Najefikasniji kod domaćina bili su Stefan Mitrović, Deneš i Daniel Varga sa po dva gola, a kod gostiju je isti učinak imao Kevin Graham.

(Foto: twitter.com/GSSuSporlari)

Jug je već u prvoj četvrtini obezbedio mirnu utakmicu. Tri lopte u mreži Šćepanovića su potvrdile očekivan odnos snaga. U naredne dve četvrtine se tim na čijoj je klupi Igor Milanović ravnopravno nosio sa Dubrovčanima, ali su gosti već tada obezbedili lepu prednost. U poslednju četvrtinu Perone i drugovi su ušli sa rezultatom 11:7. Jug se probudio u završnici, vodio i sa sedam golova razlike ali su Turci na kraju mogli da budu zadovoljni konačnim ishodom. Raspoložen je bio Slobodan Nikić, strelac tri pogotka, dok je jedan više kod gostiju postigao Felipe Perone, a tri je dodao Josip Vrlić.