Početna » Evrokupovi » Fenomenalni Rašović predvodio Barselonetu do nove pobede

Fenomenalni Rašović predvodio Barselonetu do nove pobede

(Foto: facebook.com/cnab.oficial)

Španska Barseloneta upisala je još jednu pobedu u Ligi šampiona, a ponovo je najzaslužniji za trijumf od 15:10 nad Jadranom bio Strahinja Rašović, koji je šest puta zatresao mrežu Novljana. Stariji od braće Rašović je u odličnoj formi. U prošlom kolu protiv Špandaua postigao je pet golova, a kao i sada, bio je najefikasniji igrač prvog kola Lige šampiona. U drugom meču Olimpijakos je prokockao veliku prednost protiv Špandaua, i posle 1:6 u prvoj četvrtini osvojio samo bod. U poslednjoj utakmici drugog kola Primorje je savladalo Eger sa 8:7. U grupi A Pro Reko je bio ubedljiv protiv Partizana, kao i Jug protiv Galatasaraja. Solnok se mučio sa OSC-om, ali je pobedio na kraju.

U Barseloni je domaćin bio bolji u prvom periodu i posle vođstva Jadrana od 2:1, usledila je velika serija Barselonete. Briljirao je Strahinja Rašović, koji je prvi od svojih šest golova na večerašnjem mčeu postigao krajem prve četvrtine. Njegov tim je na kraći odmor otišao sa rezultatom 4:2, a onda je fenomenalni srpski igrač za minut i 16 sekundi u drugoj četvrtini postigao još tri gola u seriji. Seriju Barselonete, ili bolje rečeno Rašovića, prekinuo je Nikola Moskov. Međutim, tada su stigla dva pogotka Alberta Espanjola i bilo je 9:3. Španski tim je do kraja sigurnom igrom održavao veliku prednost i Novljani nisu imali šanse. Pored Rašovića, istakao se Espanjol sa četiri gola.

Grčki tim je u prvih šest minuta postigao šest golova, primio samo jedan i svi na bazenu su verovatno mislili da će Olimpijakos rutinski sačuvati prednost i doći do prve pobede. Međutim, gosti su, kao i u prvom kolu, osvojili samo bod. Posle šest golova na početku, u drugom su stali pa se domaćin vratio u igru. Ipak i tada je Olimpijakos imao lepa tri gola prednosti. Treći deo je opet pripao Olimpiajkosu koji je u poslednju četvrtinu ušao sa, činilo se, nedostižna četiri gola viška. Tada se razigrao domaći tim i serijom 4:0 došao do velikog remija i prvog boda u Ligi šampiona. Mehdi Merzouki je prednjačio kod domaćina sa pet golova, a Mateo Ćuk je postigao jedan manje. Kod Olimpijakosa se dosta igrača upisalo u strelce, a samo su Ntoskas i Kolomvos postigli po dva.

Primorje je upisalo drugu pobedu, pošto je u Rijeci bilo bolje od Egera sa 8:7. Mađari su imali minimalnu prednost od prve četvrtine i održavali su je do kraja prvog poluvremena. U trećoj deonici domaćin je anulirao prednost, a onda u poslednjoj četvrtini i preokrenuo. Petar Muslim je bio najefikasniji sa tri gola. Dva je dodao Miho Bošković, a jedan Nikola Dedović. Kod gostiju se izdvojio Miloš Ćuk sa dva pogotka.