Početna » Evrokupovi » Ruski timovi dobro startovali u borbi za četvrtfinale Kupa Evrope

Ruski timovi dobro startovali u borbi za četvrtfinale Kupa Evrope

(Foto: Vojislav Petrović, Vaterpolo vesti)

U petak su odigrani prvi mečevi druge runde kvalifikacija za Kup Evrope. U borbi za četvrtfinale ovog takmičenja dobro su startovali timovi iz Rusije i Hrvatske. U Napulju je Sintez bio bolji od Ferencvaroša sa 8:6, dok je Kinef Kiriši savladao domaću Akvakjaru rezultatom 10:8. U drugoj grupi, koja se igra u Splitu, slavio je Mornar protiv Segeda 11:10, dok je domaći Jadran remizirao sa Napolijem 8:8.

Sintez je dobro otvorio meč protiv mađarskog predstavnika i vodio je sa 4:2 posle prvog perioda. Ferencvaroš, u kojem je najbolji sa tri gola bio Marko Ćuk, uspeo je do poluvremena da priđe na gol zaostatka (5:4), da bi onda Sintez u nastavku otišao na „+3“ i prednost je čuvao do kraja. Ivan Nagaev se istakao u pobedničkom sastavu sa tri pogotka, dok je Srđan Antonijević jednom bio precizan. Kod poraženih se pored Ćuka istakao i Marton Tot, strelac dva gola.

Kinef je napravio iznenađenje pošto je savladao domaću ekipu, koja je u prošloj sezoni stigla do finala Kupa Evrope. Akvakjara je bolje počela meč, ali se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom. U trećoj četvrtini gosti iz Rusije su uspeli da dođu do dva gola prednosti, koje nisu ispuštali do završetka meča. Kiril Nikolaenko i Danil Merkulov su prednjačili sa po tri gola, a kod domaćih su po dva puta precizni bili Mikel i Stefano Luongo, odnosno Đuzepe Valentino.

(Foto: hvs.hr)

Zanimljivo je bilo i u splitu, gde je Mornar u neizvesnoj utakmici sa puno golova pobedio mađarski Seged sa 12:11. Splićani su bili bolji za jedan gol u prvom poluvremenu, ali se u poslednji period ušlo sa nerešenim rezultatom. Usledila je goleada, ali ponovo jedan pogodak više postigli domaći i slavili sa 12:11. Marino Čagalj i Rino Burić predvodili su domaće sa po tri gola.

Napoli je u drugom meču imao prednost od 3:1 i „+2“ je održavao do treće četvrtine. Posle pogotka Brguljana za 7:4 činilo se da će klub iz Italije doći do pobede, ali tako nisu mislili domaći, koji su uspšeli da priđu na gol zaostatka do kraja trećeg perioda (7:6). Nastavila se serija Jadrana i u poslednjih osam minuta. Luka Vukić je sa tri gola predvodio domaće do preokreta i vođstva od 8:7. Splićani su imali nekoliko prilika da dođu do dva gola viška i praktično obezbede pobedu, ali nisu uspeli, što je kaznio gostojući sastav i u poslednjim minutima došao do boda. Vukić je bio najefikasniji sa četiri gola, dok Alesandro Veloto tri puta bio precizan.

Grupa C (Napulj): Ferencvaroš, Sintez, Akvakjara, Kinef Kiriši