Početna » Intervjui » Intervju sa Dušanom Vasićem: Regionalna liga je šansa za napredak

Intervju sa Dušanom Vasićem: Regionalna liga je šansa za napredak

(Foto: VK Vojvodina)
(Foto: VK Vojvodina)

Jedan od najboljih igrača novosadske Vojvodine, Dušan Vasić, u intervjuu za Vaterpolo vesti govorio je o značaju Regionalne lige, Vojvodini i bivšim saigračima, kao i o reprezentaciji Srbije. Momak koji je ponikao u klubu iz Novog Sada u prethodnoj sezoni bio je jedan od najefikasnijih u regionalnom takmičenju, a istakao je da mu je ovo bila verovatno poslednja sezona u Vojvodini i da bi karijeru voleo da nastavi u nekom stabilnom klubu, koji ima dugoročne planove.

Vojvodina je izborila opstanak u Regionalnoj ligi, ali se još uvek ne zna da li će naši klubovi i dalje učestvovati u ovom takmičenju. Da li si ti zadovoljan rezultatima koje ste postigli?

Na početku Regionalne lige su nam ambicije i očekivanja bila veća u odnosu na krajnji rezultat. Plan je bio da budemo u prvih osam ekipa, što se na kraju, međutim, ispostavilo kao nedostižan cilj. Imali smo svoje prilike u par navrata, ali kada se sve sabere i oduzme, skupo nas je koštao slabiji početak sezone – kazao je na početku razgovora Dušan, koji je u prethodnoj sezoni bio jedan od najefikasnijih igrača u regionalnom takmičenju, sa 51 pogotkom na 20 utakmica.

Lično sam se trudio da iz ove sezone izvučem maksimum i da napredujem u nekim segmentima, a na kraju se to odrazilo na ukupan broj golova. Ne mogu da kažem da sam zadovoljan plasmanom, ali očigledno je da Vojvodina u ovom trenutku nije mogla da napravi bolji rezultat.

Kako ti se čini Regionalna liga sa našim klubovima?

Učešće srpskih klubova u Triglav regionalnoj ligi se pokazalo kao dobar potez, iz više razloga, tako da se nadam da ćemo imati predstavnike i u sledeće sezone, prvenstveno zbog šanse za napredak i afirmaciju mlađih igrača, ali i zbog dodatnog promovisanja srpskog vaterpola.

Vasic - Obradovic

Od početka karijere si u Vojvodini, koja je u poslednjih nekoliko sezona u senci Crvene zvezde, Partizana i Radničkog. Da li je možda vreme za rastanak, pošto imaš 22 godine i kakvi su ti planovi za budućnost?

Konkretan problem Vojvodine već nekoliko sezona unazad je taj što klub nije u mogućnosti da zadrži igrače koji su nosioci u tom trenutku. Takav razvoj situacije se direktno održava na konačan plasman svake sezone, a naravno i na sastav ekipe. Samim tim i ne čudi što Vojvodina iz sezone u sezonu po proseku godina ima sve mlađi prvi tim, jer se oslanja na igrače iz svoje škole. Po svemu sudeći, ova sezona mi je bila poslednja u klubu i sve je izglednije da ću karijeru nastaviti u nekoj drugoj sredini. Moraću dobro da razmislim koji klub je najpogodniji za moj dalji razvitak.

Poznato je da Vojvodina ima dobru školu i dosta bivših igrača sada igra za neke od najboljih evropskih klubova. Gde bi ti voleo da nastaviš karijeru?

Tačno je da Vojvodina ima odličnu školu. Najbolji pokazatelj su igrači koji čine oslonac u klubovima u kojima su trenutno, gde pružaju odlićne partije i nižu dobre rezultate. Karijeru bih voleo da nastavim u stabilnom klubu koji ima ambicije i dugoročan plan.

Reprezentaciju očekuju važna takmičenja ovog leta. Može li Srbija preko Svetske lige da se plasira na Olimpijske igre, a kasnije i posle šest godina da se vrati na svetski tron?

Svi vrlo dobro znamo kakav sklop pojedinaca predstavlja našu reprezentaciju. Ako se poklope sve kockice nema sumnje da ćemo izboriti plasman na Olimpijske igre, kao i da će nasa reprezentacija biti na najvišem postolju na Svetskom prvenstvu – zaključio je Vasić.

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.