Početna » Nacionalna selekcija » Juniori poraženi od Hrvata, sutra protiv Italije

Juniori poraženi od Hrvata, sutra protiv Italije

juniorska-reprezentacija

U drugom meču na turniru na Banjici, juniorska reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske sa 17:16. Naši igrači su jutros bili bolji od Mađarske, a i u ovom susretu su mogli da pobede. Hrvati su, međutim, posle neizvesne završnice trijumfovali, a najzaslužniji za pobedu bio je Fatović sa šest golova. U drugom meču Mađarska je 12:11 savladala Italiju, sa kojom se sutra od 11 sati sastaju naši juniori.

U duelu Srbije i Hrvatske ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi gosti odigrali bolje u završnici i upisali drugi trijumf na turnira. Pored Fatovića, istakao se i Bašić sa četiri pogotka, a isti učinak u timu Vladimira Vujasinovića imali Subotić i Jakšić.

Srbija – Hrvatska 16:17 

Srbija: Filipović, Asanović, Radojević 1, Subotić 4, Toholj 2, Drašović, Jakšić 4, Manojlović 1, Gvozdanović 2, Stojanović 2, Osmanović. Selektor: Vujasinović.

Hrvatska: Šparada, Dužević, Lazić, Buconić 2, Rakovac 2, Bašić 4, Lozina, Buha 2, Fatović 6, Živković 1, Jukić. Selektor: Kobešćak.

Rezultati

Prvo kolo: Srbija – Mađarska 17:16, Hrvatska – Italija 18:14

Drugo kolo: Mađarska – Italija 12:11, Srbija – Hrvatska 16:17

Treće kolo: Hrvatska – Mađarska (nedelja u 9:45č), Srbija – Italija (nedelja u 11č)

Plasman: Hrvatska 6, Srbija 3, Mađarska 3, Italija 0.

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.