Početna » Domaća takmičenja » Kup Srbije: Partizan u finalu!

Kup Srbije: Partizan u finalu!

Partizan - Radnički

Vaterpolisti Partizan Rajfajzena plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su u polufinalu savladali Vojvodinu sa 15:7. Puleni Vladimira Vujasinovića će se sutra u finalu boriti sa Radničkim, koji je u drugom polufinalu savladao Crvenu zvezdu sa 10:6.

Crno-beli su, kako je i bilo očekivano, lako došli do finala. Partizan je u prvoj četvrtini dva puta imao dva gola prednosti (2:0 i 3:1), ali je ipak u drugi period ušao sa golom prednosti. Međutim, tada se serijom 4:0 rezultatski odlepio i pitanje pobednika je bilo rešeno.

Gledaoci na bazenu u Bečeju su gledali izjednačenu igru u trećoj deonici, a u poslednjih osam minuta ekipa iz Beograda je postigla još pet golova i slavila sa 15:7.

Najefikasniji je bio kapiten Partizana, Dušan Mandić, sa tri gola. Po dva su postigli Repanović, Gogov, Jakšić i Manojlović. Isti učinak na drugoj strani su imali Vasić i Matković.

Partizan Rajfajzen – Vojvodina 15:7 (3:2, 4:1, 3:3, 5:1)

BAZEN: SC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 700. Sudije: Raković Krstonošić i Balažević (Beograd). Igrač više: Partizan R. 9 (7), Vojvodina 10 (4). Dva igrača više: Partizan R. 1 (1), Vojvodina 1 (1). Peterci: Vojvodina 2 (2).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (9 odbrana), Gilen, Mandić 3, Vico 1, Subotić 1, Repanović 2, Gogov 2, Jakšić 2, Manojlović 2, Tanasković 1, Stojanović, Asanović, Osmanović, Radojević 1.

VOJVODINA: Dobožanov (3 odbrane), Petrovski, Maksimović, Rogač, Mitrović, Vasić 2 (1), Gvozdanović 1, Ćatović 1 (1), Trkulja, Marić, Matković 2, Čikvinidze, Filipović (4 odbrane), Šiman 1.