Početna » Evrokupovi » Kup Evrope: Vojvodina, Primorac i Jadran ispali, Mornar u četvrtfinalu

Kup Evrope: Vojvodina, Primorac i Jadran ispali, Mornar u četvrtfinalu

Igrači Vojvodine u Savoni (Foto: facebook.com/RariNantesSavona)
Igrači Vojvodine u Savoni (Foto: facebook.com/RariNantesSavona)

Utakmicama 5. kola, danas je završen drugi krug kvalifikacija za Kup Evrope, a u četvrtfinale su se plasirali Sintez, Akvakjara, Mornar, Steaua, Posilipo, Olimpik Nica, Hanover i Savona.

Srpski predstavnik, novosadska Vojvodina, zabeležila je pobedu, remi i dva poraza, pa je takmičenje završila na četvrtom mestu grupe D. Vaterpolisti kluba iz Novog Sada u petak su pobedili Ligamuš 6:3 i izgubili su od Savone sa 9:4. Dan kasnije, Vojvodina je remizirala sa Dinamom, iako je ekipa iz Astrakhana posle prve četvrtine vodila sa 4:0. Danas su Novosađani u poslednjoj utakmici u Savoni izgubili od Hanovera 16:5.

Jadran iz Herceg Novog se takmičio u grupi A sa Sintezom, Avakjarom, Utrehtom, Eslingenom i Vuljagmenijem, a završio je na četvrtoj poziciji sa dve pobede, dva remija i porazom. U grupi B, na Malti, igrali su Mornar i Primorac. Ekipa iz Splita je u četvrtfinale prošla sa prve pozicije, sa sve četiri pobede, dok je Primorac bio bolji samo od domaće Valete.

Grupa A (Grčka)

Četvrtak

Utreht – Sintez 7:11 (2:2, 0:2, 2:3, 3:4)
Akvakjara – Jadran HN 9:9 (1:2, 1:3, 3:1, 4:3)
Vuljagmeni – Eslingen 14:3 (1:1, 5:1, 1:0, 7:1)

Petak

Jadran HN – Sintez 7:11 (1:3, 3:2, 1:5, 2:1)
Eslingen – Utreht 6:9 (2:3, 1:1, 1:3, 2:2)
Vuljagmeni – Akvakjara 7:11 (4:1, 0:3, 0:3, 3:4)

Subota

Jadran HN – Eslingen 22:9 (4:3, 8:0, 6:4, 4:2)
Vuljagmeni – Utreht 14:10 (5:3, 5:4, 2:1, 2:2)
Sintez – Akvakjara 14:11 (5:2, 3:5, 3:3, 3:1)

Utreht – Jadran HN 3:14 (1:3, 2:4, 0:2, 0:5)
Vuljagmeni – Sintez 11:8 (2:3, 3:1, 2:2, 4:2)
Akvakjara – Eslingen 26:9 (8:2, 6:4, 4:1, 8:2)

Nedelja

Utreht – Akvakjara 8:17 (3:4, 1:4, 2:5, 2:4)
Eslingen – Sintez 9:23 (2:7, 2:5, 2:5, 3:6)
Vuljagmeni – Jadran HN 6:6 (2:2, 0:1, 1:1, 3:2)

Tabela

1. Sintez 5 – 12
2. Akvajara 5 – 10
3. Vuljagmeni 5 – 10
4. Jadran HN 5 – 8
5. Utreht 5 – 3
6. Eslingen 5 – 0

Grupa B (Malta)

Četvrtak

Mornar – Steaua 12:8 (1:3, 3:1, 4:1, 4:3)
Valeta – Primorac 8:12 (2:2, 2:3, 1:3, 3:4)

Petak

Monpelje – Mornar 9:11 (1:2, 2:3, 3:4, 2:2)
Steaua – Primorac 8:6 (1:1, 1:1, 5:2, 1:2)

Monpelje – Valeta 18:5 (4:4, 4:0, 6:0, 4:1)
Mornar – Primorac 18:5 (3:0, 6:1, 4:1, 5:3)

Subota

Valeta – Mornar 5:23 (3:4, 1:6, 0:9, 1:4)
Steaua – Monpelje 7:6 (1:2, 2:3, 3:0, 1:1)

Nedelja

Primorac – Monpelje 7:13 (1:1, 1:6, 3:4, 2:2)
Valeta – Steaua 6:21 (0:5, 1:5, 2:5, 3:6)

Tabela

1. Mornar 4 – 12
2. Steaua 4 – 9
3. Monpelje 4 – 6
4. Primorac 4 – 3
5. Valeta 4 – 0

Grupa C (Francuska)

Četvrtak

Kinef Kiriši – Vajt Šarks Hanover 19:6 (8:1, 4:2, 4:3, 3:0)
Olimpik Nica – Dafins Sete 11:4 (5:0, 2:1, 2:2, 2:1)

Petak

Vajt Šarks Hanover – Dafins Sete 10:10 (3:4, 2:2, 4:3, 1:1)
Posilipo – Kinef Kiriši 9:8 (2:2, 3:1, 1:2, 3:3)

Posilipo – Vajt Šarks Hanover 14-9 (5:1, 2:1, 5:2, 2:5)
Olimpik Nica – Kinef Kiriši 9:7 (2:1, 3:1, 0:1, 4:4)

Subota

Olimpik Nica – Posilipo 8:8 (1:2, 2:3, 3:3, 2:0)
Dafins Sete – Kinef Kiriši 9:14 (2:2, 1:5, 3:4, 3:3)

Nedelja

Dafins Sete – Posilipo 9:17 (4:5, 1:4, 1:3, 3:5)
Olimpik Nica – Vajt Šarks Hanover 18:8 (6:2, 3:3, 4:1, 5:2)

Tabela

1. Olimpik Nica 4 – 10
2. Posilipo 4 – 10
3. Kinef Kiriši 4 – 6
4. Vajt Šarks Hanover 4 – 1
5. Dafins Sete 4 – 1

Grupa D

Četvrtak

Savona – Dinamo Astrakhan 9:7 (0:2, 3:1, 2:2, 4:2)
Hanover – Ligamuš 15:5 (5:0, 4:0, 3:3, 3:2)

Petak

Ligamuš – Vojvodina 3:6 (0:1, 2:1, 0:2, 1:2)
Dinamo Astrakhan – Hanover 4:6 (1:2, 1:1, 2:2, 0:1)

Savona – Vojvodina 9:4 (1:0, 2:1, 5:2, 1:1)
Dinamo Astrakhan – Ligamuš 14:12 (5:3, 2:3, 5:3, 2:3)

Subota

Savona – Hanover 10:10 (3:3, 2:4, 3:3, 2:0)
Dinamo Astrakhan – Vojvodina 7:7 (4:0, 0:2, 3:4, 0:1)

Nedelja

Vojvodina – Hanover 5:16 (0:2, 0:6, 1:5, 4:3)
Savona – Ligamuš 14:10 (3:0, 2:3, 5:4, 4:3)

Tabela

1. Hanover 4 – 10
2. Savona 4 – 10
3. Dinamo Astrakhan 4 – 4
4. Vojvodina 4 – 4
5. Ligamuš 4 – 0

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380