Početna » Evrokupovi » Savona slavila protiv Novosađana

Savona slavila protiv Novosađana

Igrači Vojvodine u Savoni (Foto: facebook.com/RariNantesSavona)
Igrači Vojvodine u Savoni (Foto: facebook.com/RariNantesSavona)

Vaterpolisti novosadske Vojvodine izgubili su u petak, u okviru trećeg kola kvalifikacionog turnira za Kup Evrope, od Savone sa 9:4. Domaćin turnira je u prvoj četvrtini napravio prednost, koju je postepeno povećavao, da bi pitanje pobednika bilo rešeno u trećoj četvrtini, posle koje je Savona vodila 8:3. Najraspoloženiji bio je Luka Damonte sa pet golova, a u redovima Vojvodine ponovo je najefikasniji bio Dušan Vasić sa tri pogotka, dok je jedan upisao Nemanja Matković.

Večeras od 19 časova i 30 minuta ekipa iz Novog Sada igra protiv Dinama iz Astrakhana, a podsećamo da u četvrtfinale Kupa Evrope prolaze dve najbolje plasirane ekipe iz svake grupe.

Grupa A (Grčka)

Četvrtak

Utreht – Sintez 7:11 (2:2, 0:2, 2:3, 3:4)
Akvakjara – Jadran HN 9:9 (1:2, 1:3, 3:1, 4:3)
Vuljagmeni – Eslingen 14:3 (1:1, 5:1, 1:0, 7:1)

Petak

Jadran HN – Sintez 7:11 (1:3, 3:2, 1:5, 2:1)
Eslingen – Utreht 6:9 (2:3, 1:1, 1:3, 2:2)
Vuljagmeni – Akvakjara 7:11 (4:1, 0:3, 0:3, 3:4)

Subota

Jadran HN – Eslingen 22:9 (4:3, 8:0, 6:4, 4:2)
Vuljagmeni – Utreht 14:10 (5:3, 5:4, 2:1, 2:2)
Sintez – Akvakjara 14:11 (5:2, 3:5, 3:3, 3:1)

Tabela

1. Sintez 3 – 9
2. Vuljagmeni 3 – 6
3. Jadran HN 3 – 4
4. Akvakjara 3 – 4
5. Utreht 3 – 3
6. Eslingen 3 – 0

Grupa B (Malta)

Četvrtak

Mornar – Steaua 12:8 (1:3, 3:1, 4:1, 4:3)
Valeta – Primorac 8:12 (2:2, 2:3, 1:3, 3:4)

Petak

Monpelje – Mornar 9:11 (1:2, 2:3, 3:4, 2:2)
Steaua – Primorac 8:6 (1:1, 1:1, 5:2, 1:2)

Monpelje – Valeta 18:5 (4:4, 4:0, 6:0, 4:1)
Mornar – Primorac 18:5 (3:0, 6:1, 4:1, 5:3)

Subota

Valeta – Mornar (17:30č)
Steaua – Monpelje (18:45č)

Tabela

1. Mornar 3 – 9
2. Monpelje 2 – 3
3. Steaua 2 – 3
4. Primorac 3 – 3
5. Valeta 2 – 0

Grupa C (Francuska)

Četvrtak

Kinef Kiriši – Vajt Šarks Hanover 19:6 (8:1, 4:2, 4:3, 3:0)
Olimpik Nica – Dafins Sete 11:4 (5:0, 2:1, 2:2, 2:1)

Petak

Vajt Šarks Hanover – Dafins Sete 10:10 (3:4, 2:2, 4:3, 1:1)
Posilipo – Kinef Kiriši 9:8 (2:2, 3:1, 1:2, 3:3)

Posilipo – Vajt Šarks Hanover 14-9 (5:1, 2:1, 5:2, 2:5)
Olimpik Nica – Kinef Kiriši 9:7 (2:1, 3:1, 0:1, 4:4)

Subota

Olimpik Nica – Posilipo (17:30č)
Dafins Sete – Kinef Kiriši (19č)

Tabela

1. Olimpik Nica 2 –6
2. Posilipo 2 – 6
3. Kinef Kiriši 3 – 3
4. Dafins Sete 2 – 1
5. Vajt Šarks Hanover 3 – 1

Grupa D

Četvrtak

Savona – Dinamo Astrakhan 9:7 (0:2, 3:1, 2:2, 4:2)
Hanover – Ligamuš 15:5 (5:0, 4:0, 3:3, 3:2)

Petak

Ligamuš – Vojvodina 3:6 (0:1, 2:1, 0:2, 1:2)
Dinamo Astrakhan – Hanover 4:6 (1:2, 1:1, 2:2, 0:1)

Savona – Vojvodina 9:4 (1:0, 2:1, 5:2, 1:1)
Dinamo Astrakhan – Ligamuš 14:12 (5:3, 2:3, 5:3, 2:3)

Subota

Savona – Hanover (18č)
Dinamo Astrakhan – Vojvodina (19:30č)

Tabela

1. Hanover 2 – 6
2. Savona 2 – 6
3. Dinamo Astrakhan 3 – 3
4. Vojvodina 2 – 3
5. Ligamuš 3 -0

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska3300+226
Crna Gora3201+124
Gruzija3102-12
Brazil3001-330
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka3210+195
Hrvatska3210+125
Japan3102-182
Nemačka3003-130
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija3300+456
Italija3201+214
Južna Afrika3102-392
Kanada3003-270
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija3300+246
SAD320104
Australija3102+42
Kazahstan3003-380