Početna » Evrokupovi » Pro Reko ubedljiv i protiv crveno-belih

Pro Reko ubedljiv i protiv crveno-belih

Igrači Pro Reka (Foto: RSportFoto)

U poslednjem, 3. kolu druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona Pro Reko ostvario je ubedljiv trijumf protiv Crvene zvezde, a u trećoj pobedi italijanskog tima istakao se 30-godišnji Pijetro Filjoli sa čeitri gola.

Ekipa koja važi za jednog od glavnih favorita za osvajanje Lige šampiona je već u prvoj četvrtini postigla pet golova, dok je na drugoj strani precizan bio samo Ivan Rackov. Do kraja drugog perioda prednost je porasla do 9:2, a Pro Reko je u istom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu,  pa je posle treće deonice vodio 13:4, a na kraju je pobedio 17:6. Pored raspoloženog Filjolija, po dva pogotka su upisali Joković, Pijetlović i Ivović, a isti broj golova za Zvezdu je postigao Rackov. Kod crveno-belih po jednom su se u listu strelaca upisali Radomir Drašović, Viktor Rašović, Dimitrije Obradović i Nikola Eškert.

Kao što je i bilo očekivano, Pro Reko je u treću rundu kvalifikacija prošao kao prvoplasirana ekipa grupe A, dok je Zvezda zahvaljujući ubedljivoj pobedi protiv Spartaka i najboljoj gol razlici u krugu (Zvezda, Spartak i Hanover) prošla sa druge pozicije. Hanover je izgubio od Spartaka 14:10, ali će zbog bolje gol razlike u krugu takmičenje nastaviti u Kupu Evrope.

Potencijalni protivnici crveno-belih u trećem krugu su Radnički Kon Tiki, OSC i Primorje.