Početna » Evrokupovi » Barseloneta u polufinalu !

Barseloneta u polufinalu !

Barseloneta

U drugom četvrtfinalnom duelu F6 turnira u Barseloni, vaterpolisti domaće Barselonete savladali su Brešu sa 6:4 (3:1, 1:1, 1:2, 0:1), i u petak od 19.30 igraće protiv Primorja iz Rijeke. Pred svojom publikom Barseloneta je u čvrstoj utakmici uspela da nakon stečene prednosti u prvoj četvrtini kontroliše rezultat i slavi iako je Breša mogla u finišu do izjednačenja. Kada su Italijani propustili priliku da pri rezultatu 4:5 sa igračem više dođu do izjednačenja Fran Fernandes uspeo je da postavi konačan rezultat. U prvom meču dana Partizan je napravio podvig i sa 19:18 pobedio Pro Reko, pa će igrati sa Radničkim za mesto u finalu.

Fernandes je bio dvostruki strelac za domaće, kao i španski reprezentativac Albert Espanjol, dok du po gol postigli Argentinac Gonzalo Ečenike, i srpski internacionalac Marko Petković. U redovima Breše jedino je šuter Valerio Rico bio dvostruki strelac, dok su po gol dali Giljermo Molina i Frančesko di Fulvio.

Nakon početnog vođstva Breše iz peterca koji je realizovao Rico, domaći su koristili akcije sa igračem više i uspeli da serijom od 3:0 preokrenu rezultat. Pokazalo se da je ta serija Barselonete bila presudna jer se u nastavku igralo gol za gol.

Imali su Italijani nekoliko puta priliku da dođu do izjednačenja, no nakon početnog vođsvtva i rezultata 1.1, nisu uspeli da anuliraju zaostatak. Barseloneta će se u polufinalu sastati sa Primorjem, koje je ove sezone pobedila na svom bazenu, dok su Riječanio slavili na Kantridi.