Početna » Intervjui » Nais očekuje veliki izazov – intervju Nemanja Šilj

Nais očekuje veliki izazov – intervju Nemanja Šilj

(Foto: juznevesti.com)
(Foto: juznevesti.com)

 

Posle dve godine, Niš će ponovo imati vaterpolo prvoligaša. Ovaj put kao Nais, Nišlije su izborile mesto u elitnom takmičenju, i naredne godine Prva A liga Srbije biće bogatija za grad na Nišavi. Nastupima u prvoj B ligi Nais je pokazao da ima kvalitet za najviši rang, a velika podrška publike bila je oslonac ‘Vilenjaka’ za uspeh. Pored sjajnih navijača Nais može da bude ponosan na svog kapitena, predvodnika generacije i najboljeg strelca B lige protekle sezone Nemanju Šilja. Vaterpolo vesti imale su zadovoljstvo da razgovraju sa 25-godišnjim kapitenom Nišlija o narednoj sezoni, vaterpolu u Nišu, navijačima, ličnim i klupskim ambicijama.

Nemanja prošla sezona je bila odlična za ekipu Naisa, ušli ste u prvu ligu.Kakvi su utisci, i kako je grad Niš reagovao na vas uspeh?

 – Utisci su prelepi. Cela ekipa je presrećna, kao i rukovodeći kadar. Grad je obećao sredstva za sledeću godinu, pa ćemo videti da li ce to i ostvariti, mi se nadamo da hoce… 

Kao kapiten uveo si ekipu u Prvu A ligu, ujedno bio prvi strelac B lige. Da li je to tvoja najbolja sezona do sada u karijeri?

 –  Ja sam kapiten ove mlade ekipe Naisa, ali mislim da smo zajedničkim snagama napravili rezultat i ušli u prvu A ligu Srbije. Da nije bilo momaka  iz ekipe da mi daju bezrezervnu podršku verovatno ne bih bio najbolji igrač, a ni najbolji strelac… Zalaganje za klub je najvažnije i zato se zahvaljujem,saigračima koju su to pokazali uz veliku borbenost.

 

NAIS 1

 

Kakva su očekivanja od sledeće sezone? Da li ekipa ostaje na okupu, ima li nekih pojačanja?

Očekivanja su naravno opstanak u prvoj A ligi, a nadamo se i ulasku u Evropa Kup. Da bi to postigli moramo da osvojimo 5. mesto u domaćem prvenstvu, ali niko ne zna kako cemo početi sezonu, i kako ćemo je završiti.  U svakom slučaju to su nasa očekivanja i ambicije. Igrački kadar se menja, Manić je napustio klub, Čavic je u pregovorima i za ovu sezonu, Baltić ostaje, Živko Bodražić je takođe otišao. Što se tiče pojačanja još uvek se ništa ne zna, strušni stab na čelu sa predsednikom kluba je u kontaktu sa nekim igračima, ali videćemo šta će biti…

Naredne sezone igraćeš protiv vaterpolista svetske klase u domaćem prvenstvu? Da li je to dodatni motiv za tebe i ekipu?

 – Naravno da je to veliki motiv. Kako za mene, tako i za celu ekipu. Igraćemo protiv najboljih svetskih igrača, to je naravno plus za sve momke u našem klubu, počevši od najstarijih pa do najmlađih. Mi smo svesni da je to velika prilika, ali i obaveza, zato nismo ni prestajali sa radom,odmah posle sezone počeli smo sa pripremama da bi bili spremni za takve rivale. Svi jedva čekamo da počne prvenstvo, jer ćemo ove sezone na velikoj sceni biti u prilici da pokažemo šta znamo, i koliko smo u stvari dobri.

Imali ste veliku podršku publike u Nišu tokom sezone i posebno u odlučujućem meču plej-auta. Koliko vam je to pomoglo i značilo?

 – Tokom cele sezone smo imali dosta podrške od strane ljudi u klubu, trenera i naravno sa tribina. Publika nam je davala onu pravu iskrenu podršku, i bila najblistavija tačka našeg kluba. Pružili su nam veliki podstrek i pravili atmosferu  kakvu ja nisam video na nasim prostorima, nešto poput navijača Partizana i Zvezde…Hvala navijačima koji su dolazili da nas prate i podržavaju u svakom pogledu, cela ekipa im je neizmerno zahvalna, nadamo se da ce biti tako i sledece godine.

 

Nemanja Silj

 

Da li ocekujete pune tribine i naredne sezone?

Očekujemo da tribine budu krcate. Da budem iskren, mi smo to i zaslužili.  Ne sumnjam u naše navijače, bodriće nas kao i prosle godine, a mozda čak budu i u većem broju.

Kakvi su uslovi za razvoj vaterpola u Nišu, ima li mladih igrača kojima će vaš uspeh otvoriti put?

– Što se tice mlađih selekcija znam da tamo ima dosta kvalitetnih mladića, koji ako nastave da se bave vaterpolom mogu dostići vrh. A što se tiče uslova, imaju gde da treniraju, imaju dobre trenere, i što je najbitnije kada dođu na trening maksimalno ga i odrade. To im je najveći zalog za budućnost.

Ako bi napustio rodni grad i Nais, gde bi voleo da nastaviš karijeru?

 – Iskreno nisam razmišljao o tome, ali moj najdraži klub je Partizan, tako da bih voleo da posetim Beograd. Takođe, ako bi mi se ukazala šansa u inostranstvu što da ne, čovek treba da iskoristi prilike koje mu se pružaju.

Niš je grad sa sportskom tradicijom, zašto si se odlučio baš za vaterpolo?

– Vaterpolom sam počeo da se bavim sa 5 godina. Osnovni razlog je što sam od malih nogu voleo vodu, i eto ostvarila mi se želja da u njoj i ostanem. Vremenom sam zavoleo sve što uz vaterpolo ide, pre svega to je težak, muški sport sa puno kontakta i zahtvea mnogo odricanja i rada da bi se u njemu uspelo.

Ako su Niški vaterpolisti Vilenjaci, ko su Vile?

 – Dobro pitanje. Kod igrača su to verovatno devojke odnosno lepše polovine. Što se  mene tiče to je moja žena, moja najveća podrška na tribinama, i u životu… 

 

 

4 komentara

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.