Početna » Nacionalna selekcija » Grčka bolja od Italije, poraz Srbije od Francuza !

Grčka bolja od Italije, poraz Srbije od Francuza !

Srbija - Francuska

U poslednjem kolu takmičenja po grupama na XVII Mediteranskim igrama u turskom Mersinu reprezentacija Srbije poražena je od Francuske sa 3:7 (1:1, 0:2, 3:0, 3:0). Srpski vaterpolisti u nedelju će se sastati sa selekcijom Turske u borbi za plasman, a ukoliko pobede  očekuje ih novi duel sa Francuzima za petu poziciju dok bi poraz od domaćina značio kraj takmičenja i poslednje mesto. U derbiju Grupe A Grčka je bila bolja od Italije sa 8:5 i zauzela prvo mesto, dok je u Grupi B Hrvatska očekivano savladala Tursku sa 17:4, i posle pobede nad Španijom sa maksimalnim učinkom zauzela prvu poziciju na tabeli dok je Španija druga. Polufinala su na programu u nedelju, a parovi su Grčka – Španija, i Hrvatska – Italija.

Mladi tim Srbije pod vođstvom Vladimira Vujasinovića bio je dobar na početku susreta sa Francuzima, i imao vođstvo na poluvremenu u kome je uz odličnu odbranu primio samo 1 gol. Ipak, u nastavku u dve četvrtine Francuska je bila ubedljiva, a srski tim nije uspeo da zatrese mrežu protivnika pa je zabeležen i treći poraz. Prilika da se popravi utisak biće u nedelju protiv domaćina, a pobeda bi donela još jedan duel sa Francuzima.

U borbu za medalje plasirali su se timovi koji su na Mediteranskim igram au sklopu priprema za Svetsko prvenstvo, pa će polufinala u Mersinu biti prilika da se odmere snage pred Barselonu. Hrvatska je očekivano dobra, a možda iznenađuje odlična igra Grčke i trijumf protiv Italijana. Ipak, najvažniji mečevi pokazaće koji tim je trenutno najbolji na Mediteranu. Sigurno je da to neće biti Srbija, koja posle tri poraza u grupi nije u prilici da brani zlato iz Peskare.