Vaterpolisti Partizana u sredu će u okviru 7. kola Grupe D Lige šampiona igrati na svom bazenu meč protiv mađarskog Segeda, a iz crno-belog tabora poručuju da je vreme za pobedu. Od čuvenog finala u Rimu 2011. kada je Partizan sedmi put postao šampion Evrope najveći rival timu sa Banjice u evropskim vodama je upravo Seged. Prošle sezone ekipa sa juga Mađarske uspela je da pobedi na Banjici, i na svom bazenu i tako izbaci Partizan već u grupnoj fazi. Žreb je hteo da se isti rivali ponovo nađu u grupi i u ovosezonskom izdanju, a Vujasinović smatra da je posle tri poraza došao trenutak za pobedu.
“ U prethodna tri meča gubili smo sa jedan razlike. U te tri utakmice smo napravili dve ‘gluposti’ zbog kojih smo poraženi. Sada treba da postavimo stvari na svoje mesto i ispravimo greške. Oni dolaze na ‘našu’ Banjicu i spremni smo da ih pobedimo“, kazao je Vujasinović na konferenciji za medije u Trofejnoj sali VK Partizan.
Napete duele u prošloj sezoni i prvi u aktuelnom takmičenju obeležila su isključenja Partizanovaca zbog brutalnosti, pa su crno-beli u dva meča igrali 4 minuta sa igračem manje. Prošle jeseni u prvom duelu pri vođstvu Partizana Stefan Mitrović je posle provokacije udario jednog vaterpolistu Segeda, posle čega je isključen, a Mađari su iskoristili brojčanu prednost i uspeli da dođu do važne pobede. U revanšu Seged je od tri duela pokazao najbolju igru i tom prilikom zasluženo slavio i prošao u 8 najboljih ekipa dok se Partizan kao šampion oprostio od takmičenja.
Prvi duel ove sezone, i opet isključenje zbog udaranja. Ovaj put Miloš Vukićević, koji je sjajnim golom otvorio meč, isključen je već u prvom delu utakmice i Partizan se posle startnog vođstva ponovo našao u zaostatku. Ipak, Beograđani su uspeli da se vrate i izjednače, ali do kraja meča nedostajalo je i sreće da se mladi tim pod vođstvom Vujasinovića vrati iz Mađarske sa bodovima.
Sada je vreme za pobedu, kazao je Vujasinović, i dodao da smatra da je protivnik vrlo kvalitetan. Zbog isključenja u prošlom meču odlični centar Vukićević neće biti u timu, a nesrećna okolnost je da se razboleo i drugi ‘sidraš’ crno-belih Petar Filipović pa će žestoke okršaje sa protivničkim bekovima voditi Nemanja Vico koji u domaćem prvenstvu nastupa za filijalu Banjicu.
„Oni su odličan tim, i smatram da su favoriti za prolaz na fajnal-for. Na poziciji centra smo oslabljeni, ali imamo rešenja. Vico je odličan igrač, naporno trenira i imam poverenja u njega da će se dobro snaći. Osim njega imamo mi još rešenja za dva metra, a ima i igrača koji uplivavaju na tu poziciju i kada im ja to ne kažem“, rekao je uz osmeh ‘Vujas’ i dodao da je ekipa već navikla da funkcioniše uz kadrovske probleme.
O važnom meču u sredu govorili su i Ivan Rackov i mladi Gavril Subotić koji su naglasili da je ekipa spremna za duel.
„Spremili smo se i mislim da smo favoriti, iskreno se nadam da ćemo osvojiti 3 boda“, kazao je Rackov koji je posle dobrih igara na startu sezone ponovo u formi.
Više detalja o tome kako su se crno-beli spremali otkrio je 17-godišnji Subotić.
„Pripreme u Zagrebu i sparinzi sa Mladosti i reprezentacijom Francuske su nam dobro došli. Radili smo kvalitetno, i uz poštovanje dogovora sa trenerom, mislim da ćemo biti bolji na Banjici“, kazao je talentovani mladić koji je letos stigao iz redova Jadrana.
Posle pauze u prvenstvu i praznika Partizan očekuju veliki izazovi u narednim danima, a ekipi neće moći da pomogne pouzdani bek Uroš Čučković koji boluje od mononukleoze. Ipak, Vujasinović ističe da u sredu, i za vikend kada su na programu polufinala i finale Kupa Srbije Partizan ide na pobedu.
„Cilj do kraja sezone je da dobijemo svakog. Nema defanzive, nema uzmicanja idemo samo napred, na pobedu. U junu ćemo videti rezultate „, kazao je trener crno-belih.
Ne treba zaboraviti da je Vujasinović tokom impresivne i trofejene igračke karijere uvek svojom igrom demonstrirao principe o kojima je govorio, pa prema tome nema sumnje da crno-beli imaju od koga da nauče pobedničku filozofiju.
Učesnici konferencije iskoristili su priliku da pozovu navijače da u sredu od 18.00 časova dođu na Banjicu i podrže ekipu. Ulaznice za meč koštaju 350 i 650 dinara.
Na tabeli Grup D Seged je vodeći tim sa 15 bodova, Partizan je drugi sa 7, uz utakmicu manje. Slede Oradea sa 6, Galatasaraj sa 4 i Špandau sa 3 poena.
Bilo bi super kad bi Grobari podrzali svoj vaterpolo tim. Ajmo svi na Banjicu !!!