Početna » Nacionalna selekcija » Srbija protiv Kanade u osmini finala

Srbija protiv Kanade u osmini finala

(Foto: www.pearsephotography.com.au)

 

U osmini finala Svetskog prvenstva za juniore u australijskom Pertu Srbija će se u četvrtak sastati sa selekcijom Kanade koja je petog dana takmičenja poražena od SAD sa 5:17.  Amerikanci su, prema tome, pobedom obezbedili drugo mesto u Grupi A i sastaće se sa Brazilom koji je pobedio Kazahstan sa 12:7 . Direktan plasman u četvrtfinale obezbedili su pobednici grupa Mađarska, Hrvatska, Grčka i Italija. Ukoliko pobedi Kanadu Srbije će se za polufinale boriti sa Grčkom.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Iran koji je u derbi meču uspeo da nadigra Uzbekistan sa 13:10.  Protivnik Irana biće  Australija koja je lako nadigrala Kolumbiju 15:2 u borbi za plasman na drugo mesto u grupi.  Poslednji par osmine finala čine Rumunija i Novi Zeland

Rezultati 5. dana takmičenja:

Egipat – Mađarska 5:16 (0:4, 3:3, 2:4, 0:5)
SAD – Kanada 17:5 (1:2, 6:1, 4:1, 6:1)
Novi Zeland – Južna Afrika 14:6 (6:0, 2:1, 4:3, 4:2)
Grčka – Trinidad i Tobago 20:3 (3:0, 5:1, 6:0, 6:2)
Uzbekistan – Iran 10:13 (3:4, 2:4, 1:3, 4:2)
Peru – Italija 1:22 (0:6, 1:6, 0:4, 0:6)
Brazil – Kazakhstan 12:7 (2:2, 2:0, 3:1, 5:4)
Australija – Kolumbija 15:2 (4:1, 3:0, 5:0, 3:1)

Tabele:

Grupa A:

1. Mađarska 3 – 6 pts
2. SAD 3 – 4
2. Kanada 3 – 2
4. Egipat 3- 0

Grupa B:

1. Hrvatska 4 – 8 pts
3. Australija 4 – 6
3. Novi Zeland 4 – 4
4. Kolumbija 4 – 2
5. Južna Afrika 4 – 0

Grupa C:

1. Grčka 4 – 8 pts
2. Rumunija 4 – 6
3. Iran 4 – 4
4. Uzbekistan 4 – 2
5. Trinidad i Tobago 4 – 0

Grupa D:

1. Italija 4 – 8 pts
2. Srbija 4 – 6
3. Brazil 4 – 4
4. Kazahstan 4 – 2
5. Peru 4 – 0

Parovi osmine finala:

SAD – Brazil

Srbija – Kanada

Novi Zeland – Rumunija

Australija – Iran

Direktno u četvrtfinalu su : Mađarska, Hrvatska, Grčka i Italija

Dodaj komentar

Klikni da ostaviš komentar

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Baner Zinzino

Proizvodi

Svetsko prvenstvo u Mađarskoj

Grupa A
SelekcijaUPNIGRB
Mađarska2200+184
Gruzija2101+32
Crna Gora2101-32
Brazil2002-180
Grupa B
SelekcijaUPNIGRB
Grčka2110+113
Hrvatska2110+43
Japan2101-102
Nemačka2002-50
Grupa C
SelekcijaUPNIGRB
Španija2200+434
Italija1100+182
Kanada1001-170
Južna Afrika2002-440
Grupa D
SelekcijaUPNIGRB
Srbija2200+54
SAD2101-52
Australija2101+92
Kazahstan2002-190