Početna » Domaća takmičenja » Partizan ubedljiv u Valjevu

Partizan ubedljiv u Valjevu

Marko Janković
(Foto: Starsport)

Aktuelni šampion Srbije, Partizan, pobedio je Valjevo Gorenje sa ubedljivih 19:10, u prvoj utakmici petog kola Super lige.

Crno-beli su lako stigli do trijumfa na bazenu „Petnica“ u Valjevu, ali je domaćin dobro parirao favoritu u prvih osam minuta, posle kojih je bilo 3:3. Ekipa trenera Stefana Ćirića do kraja poluvremena serijom golova stigla je do pet golova prednosti i u nastavku je rutinski održavala razliku, dok je u poslednjoj četvrtini dodatno uvećala prednost i stigla do novih bodova.

Najubedljiviji na meču bio je bivši igrač Partizana, Ivan Rackov, sa četiri gola, dok je još jedan bivši vaterpolista crno-belih, Nikola Radulović, dodao tri pogotka. Kod Partizana su se istakli Marko Janković i Nikola Radonjić sa po tri pogotka.

Preostale tri utakmice igraju se 27. aprila, a sastaju se Crvena zvezda – Radnički, Nais – Zemun i, u velikom derbiju ovog kola, Vojvodina – Šabac.

Valjevo Gorenje – Partizan 10:19 (3:3, 0:5, 5:5, 2:6)

Bazen Petnica. Sudije:Raković i Kiš. Isključenja: Valjevo Gorenje 9, Partizan 14. Peterci: Valjevo Gorenje 3 (3)

VALJEVO GORENJE: Brakočević, Panajotović 1, Mitrović, Marković, Radulović 3, Rackov 4, Matović 1, Mitrović, Lukić, Bosić 1, Đorđević, Filipović, Spasojević, Mirković, Trener: Serafimović.

PARTIZAN: Rističević, Kasum 2, F. Janković 2, Lukić 1, Tomić 1, Lazić, M. Janković 3, Dori 1, Manojlović 2, Radanović 1, Radonjić 3, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić 2. Trener: Ćirić.

Vaterpolo Super liga Srbije, 5. kolo

Valjevo Gorenje – Partizan 10:19 (3:3,0:5, 5:5, 2:6)
Crvena zvezda – Radnički
Vojvodina – Šabac
Nais – Zemun Bosal

Plasman: Partizan 13 (+1), Šabac 12, Vojvodina 10, Crvena zvezda 9, Radnički 3, Valjevo 3 (+1), Zemun i Nais bez bodova.