Početna » Slajder » Barseloneta ubedljivo do Kupa kralja

Barseloneta ubedljivo do Kupa kralja

Viktor Rašović, Barseloneta
(Foto: facebook.com/cnab.oficial)

Od petka do nedelje u Španiji je odigran finalni turnir Kupa kralja. Učestvovalo je osam ekipa, a kao i prethodne četiri godine, trofej je osvojila Barseloneta. Španski šampion, koji godinama osvaja domaće trofeje, u finalu je bio bolji od Sabadelja sa ubedljivih 10:5. Efikasan na završnom turniru bio je Strahinja Rašović, koji je na tri utakmice postigao ukupno deset golova.

Barseloneta je povela 3:0, na poluvremenu je bilo 5:1 i pobednik se tada nazirao. Serija je nastavljena i u nastavku, pa Sabadelj nije mogao da uhvati rezultatski priključak. Alberto Munariz je bio najefikasniji sa tri gola. Dva je dodao Martin Famera, a jedan je postigao Strahinja Rašović.

Barseloneti je ovo 13. trofej Kupa Španije, a peti u nizu.