Početna » Slajder » Veliki italijanski derbi pripao Pro Reku

Veliki italijanski derbi pripao Pro Reku

Aleksandar Ivović i Nemanja Ubović
(Foto: prorecco.it)

U najvećem italijanskom derbiju, vaterpolisti Pro Reka pobedili su u subotu Brešu rezultatom 11:9 i tako uvećali bodovnu prednost u odnosu na najvećeg rivala. Aktuelni šampion sada ima 36 bodova, dok je Breša na drugoj poziciji sa 28 i utakmicom manje. Interesantno je da je Pro Reko poslednji put poražen u domaćem šampionatu u decembru 2014. godine, kada je upravo Breša bila bolja.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Poveli su gosti pogotkom Nemanje Ubovića sredinom prvog perioda. Ubrzo je Argentinac Gonzalo Ečenike poravnao, a vođstvo domaćem timu doneo je Petro Filjoli minut pre kraja prve deonice. U drugih osam minuta igralo se gol za gol. Najpre je Prešuti izjednačio, a zatim su golove postigli srpski reprezentativci, Dušan Mandić za domaće i Sava Ranđelović za goste, pa je rezultat sredinom te deonice bio 4:4.. Novu prednost šampionu doneo je Edoardo Di Soma, da bi Zeno Bertoli minut i po pre kraja poluvremena izjednačio na 5:5.

Breša je u trećoj četvrtini prva stigla do gola, pošto je Vjekoslav Pasković bio precizan i pogodio za 6:5. Potom je usledila serija domaćih, koja je na kraju bila i presudna za nove bodove. Redom su mrežu tresli Filjoli, Ečenike i Aleksandar Ivović, za prednost od 8:6 pred početak odlučujućih osam minuta. Do kraja se igralo gol za gol, a kod Pro Reka je briljirao Sukno, koji je u tom periodu postigao tri pogotka. On je na kraju bio i najefikasniji, dok su Mandić, Filjoli i Ečenike postigli po dva gola. Na drugoj strani se istakao Prešuti, takođe sa dva pogotka.

Prvenstvo Italije, 12. kolo

Pro Reko – Breša 11:9 (2:1, 2:3, 3:1, 4:4)
Ortiđa – Savona 8:10 (2:3, 2:3, 3:2, 1:2)
Posilipo – Trst 10:5 (2:0, 1:2, 4:0, 3:3)
Boljasko – Napoli 10:11 (3:4, 2:2, 4:2, 1:3)
Lacio – Sport Menadžment 9:17 (1:7, 3:1, 3:5, 2:4)
Akvakjara – Roma 12:9 (1:1, 3:3, 4:3, 4:2)
Torino ’81 – Kvinto 11:8 (2:1, 4:1, 4:3, 1:3)

Plasman: Pro Reko 36, Breša 28 (-1), Sport Menadžment 28, Napoli 26, Posilipo 22 (-1), Savona 19, Trst 17, Akvakjara 15, Roma 14, Ortiđa 12 (-1), Torino ’81 9, Boljasko 6 (-1), Lacio 3, Kvinto 2.